Підтверджуємо бенефіціарів до 11.07.2022 або штраф до 51 000 грн: розповідаємо про зміни
Супроводження бізнесу

Підтверджуємо бенефіціарів до 11.07.2022 або штраф до 51 000 грн: розповідаємо про зміни

Всі юридичні особи з 11.07.2021 р. протягом одного року до 11.07.2022 мають оновити відомості про бенефіціарів та структуру власності компанії.

Чим регламентовано: зміни передбачені Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 361-IX від 06.12.2019 р.

Яка відповідальність: штраф у розмірі 17 000 – 51 000 грн.

Які документи необхідно підготувати:

  • Структура власності компанії;
  • Копія паспорту;
  • Витяг з реєстру, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент);
  • Заява для оновлення відомостей.

Звертаємо увагу, що структура власності компанії повинна бути підготовлена відповідно до вимог законодавства. При підготовці документів ми радимо використовувати приклади Міністерства фінансів України.

Оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про бенефіціарів можливо провести окремою реєстраційною дією, так і при вчиненні інших реєстраційних дій (наприклад, зміна директора, зміна місцезнаходження тощо).

Надалі юридичні особи зобов’язані підтримувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

Якщо зміни у структурі власності та інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи відсутні, юридичні особи зобов’язані повідомляти державного реєстратора про відсутність таких змін при проведенні державної реєстрації будь-яких змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.

У разі виявлення юридичною особою неповноти або неточностей чи помилок у раніше наданій державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридична особа не пізніше трьох робочих днів з дня їх виявлення повторно направляє відкориговані відомості.

Виконання обов’язку інформувати про структуру власності та оновлювати дані про бенефіціарів дозволить запобігти проведенню перевірок щодо компанії та уникнути накладення штрафів.

Будемо раді проаналізувати структуру власності вашої компанії та підготувати всі необхідні документи для оновлення інформації про бенефіціарів.

Представляємо інтереси на підставі довіреності від компанії, без необхідності вашої особистої присутності.