Затверджено нові форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань
Супроводження бізнесу

Затверджено нові форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

Міністерство юстиції України підготувало чергові зміни для бізнесу, які стосуються реєстрації фізичних-осіб підприємців та юридичних осіб. Що саме зміниться з 01.06.2020 року для представників бізнесу, які мають намір створити компанію чи провадити діяльність як фізична особа-підприємець, розглянемо далі.

Отже, основні нововведення, передбачені наказом Міністерства юстиції України від 19.05.2020 року № 1716/5 «Про оновлення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних
осіб-підприємців та громадських формувань»:
• замість нинішніх 24 форм заяв буде використовуватися лише 9 – вони згруповані переважно за видом особи, щодо якої проводяться реєстраційні дії;
• затверджено форму заяви щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника.

Нові форми заяв внесли зміни щодо порядку податкового обліку та обрання системи оподаткування. Якщо зараз для застосування спрощеної системи оподаткування чи реєстрації платником податку на додану вартість подаємо окремі заяви, то найближчим часом така потреба зникне. Оскільки нові заяви містять поля для заповнення інформації щодо обрання системи оподаткування, що значно спрощує процедуру реєстрації та скорочує кількість документів, які окремо необхідно подати державному реєстраторові чи органу податкової служби.
Звертаємо увагу, з 01.06.2020 року форми заяв у частині обрання системи оподаткування ще «не працюватимуть». Міністерство юстиції України на своєму офіційному вебсайті розмістить відповідне
оголошення про можливість обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника податку на додану вартість та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій шляхом заповнення відповідних сторінок заяв.
До появи такого оголошення як і раніше, у разі виявлення заявником бажання обрати спрощену систему оподаткування та/або зареєструватися платником податку на додану вартість та/або включитися до Реєстру неприбуткових установ та організацій слід подавати окрему реєстраційну заяву.
Внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про номер телефону та/або адресу електронної пошти засновника/учасника, керівника чи члена керівного органу юридичної особи буде здійснюватися після доопрацювання програмних засобів цього реєстру.

Щодо подання заяви про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника – раніше ми вже повідомляли, що всі юридичні особи зобов’язані щорічно підтверджувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника. В протилежному випадку на керівника компанії буде накладено штраф, який на сьогодні становить від 17 000 грн. до 51 000 грн.
Але хоч така заява вже і затверджена, проте подати її потрібно разом із заповненою структурою власності компанії, форма якої ще не визначена (юридичним особам, які зареєстровані до 28.04.2020 р. подати протягом трьох місяців після затвердження форми структури власності).

Отже, щоб уникнути повернення документів та швидко і без проблем зареєструвати ФОП чи компанію, потрібно подати для реєстрації чинні форми заяв та правильно їх заповнити. В цьому вам допоможуть кваліфіковані юристи, які слідкують за оновленнями законодавства та надають актуальну інформацію як діяти в тих чи інших ситуаціях.

Ірина Сироїд, юрист Trustme Law Firm